מפגשים

חדשות מודרניות
משחק האמת והשקר
tv

איך הפכה הרשת את מהדורות החדשות: טכנולוגיה, רשתות חברתיות ופייק ניוז.

החדשות מציפות אותנו – מהדורות בכל מקום, דיווחים מסביב לשעון. לכאורה כבר אין סודות אבל בפועל יש לנו עדיין כל זמן תחושה שעובדים עלינו.למה זה קורה, מה זה בעצם חדשות מודרניות, מי מפעיל את העיתונות ואיך אפשר למצוא את הידיים והרגליים כל הרעש הזה? יש תשובות, חלקןמפתיעות, אופטימיות ומעוררות מחשבה.

גיא זהר המציא ב״היום שהיה״ בערוץ 10, ז׳אנר חדש של מהדורות חדשות. פחות דרמטי, פחות מעונב ויותר מאוזן. עכשיו הוא יוצא מהקופסא ועושה סדר בבלגאן – למה להאמין ולמה פחות. סיפורים גדולים וקטנים על גיבורי החדשות, עיתונות ורייטינג.

צפיה מודרכת
איך לראות חדשות בצורה מושכלת
tv

אנחנו מתלוננים על מהדורות החדשות באמצעי התקשורת השונים אבל איך נוצר הפער בין הציפיות למהדורה שמקבלים. מסתבר שאפשר להסביר את הפער הזה.

גיא זהר, היום שהיה בערוץ 10, כבר שנים מספר חדשות ועדיין מצליח להיות מקורי ושונה. אחרי 30 שנים בעיתונות, רובן בטלויזיה, הוא מגלה טפח מהעשייה החדשותית והטריקים שעורכי האקטואליה עושים כדי לגרום לצופים להישאר מול המסך. יש לזה מחיר והוא לא מסתיר אותו – להיפך. ההרצאה שלו היא קריאה מודרכת בחדשות בעידן המודרני והיא מסבירה את הפער בין הציפיה שלנו ממהדורת חדשות לבין התוצאה בפועל. שיחה על סיפורים, גיבורי חדשות, שיווק ויראלי ומה שיוצא כשמחברים את הכל. מאחורי הקלעים של העשיה החדשותית כולל לא מעט רגעים של נחת.

לפרטים נוספים צרו קשר